מומחים חושפים: כל מה שאת צריכה לדעת על צלמי אירועים

9, מאי 2018

מאת שרון לחמן רייך

מניסיוננו, אירוע החתונה עובר כל-כך מהר, כך שלא תרגישי וכבר תהיי בחזרה בבית, מורידה איפור ומתחילה לתכנן מה תארזי לירח הדבש.

על מנת לוודא שלא תשכחי אפילו לא רגע אחד מיום האירוע – מההכנות והפגישה הראשונה בשמלת הכלה, דרך החופה ועד הרגעים הכי מצחיקים וכיפיים על רחבת הריקודים, חשוב לוודא שהכל יהיה מתועד בצורה הטובה ביותר וישמר לעוד שנים שיבואו.

כדי להבין מה בדיוק את צריכה לדעת לפני שאת סוגרת עם הצלם שיתלווה אלייך לכל יום האירוע ויהיה זה שיהפוך את הזכרונות הקסומים שלך לאלבום התמונות המושלם, פנינו אל אורי כרמי, צלם חתונות בעל ניסיון רב וגם אחד מהצלמים האהובים עלינו.

אורי שיתף מניסיונו הרב מה באמת חשוב שתדעו לפני הפגישה עם הצלם, איך כדאי להתנהל ביום האירוע וכמה קריטי החיבור עם מי שעומד להיות לצידכם לאורך כל היום החשוב בחייכם.

מתי מדברים? מתי נפגשים ומה שואלים?
מעבר לפגישת ההיכרות הראשונית המתבקשת, אני מאמין שמערכת היחסים בין הצלם לבין הזוג צריכה להיות חברית ובעלת ערוץ תקשורת פתוח. לאחר סגירת החוזה, בסמוך לאירוע המתקרב, אני ממליץ לשוחח שוב ולהדגיש סופית את הלו"ז והדברים החשובים.

מה עושה מי שלא אוהב להצטלם?
הרבה אנשים לא אוהבים להצטלם אבל עדיין אף אחד לא מוותר על צלם לחתונה. ברגע שיש כימיה טובה עם הצלם, הזוג מרגיש מולו נוח להצטלם וכל חוויית הצילום הופכת לכיפית וחברית ואינה מלחיצה. ההמלצה הכי טובה לאלו שפחות חשים חיבה למצלמה, היא פשוט לא להסתכל ישירות אל הצלם אלא להסתכל זו על זה ולהתרכז ברגע.

על מנת שהזוג ידע לבחור את הצלם המתאים לו ביותר, אילו שאלות עליו לשאול בפגישה?
לא חסר שאלות ומידע שניתן לקבל. בין אם על הלו"ז, האווירה הצפויה במהלך הצילומים, הציוד בו הצלם משתמש וכו'. מעבר לכל אלו, מה שבאמת חשוב הוא שתהיה כימיה עם הצלם. מדובר בספק שגם מלווה אתכם זמן רב ביום המיועד וגם לאחר מכן ממשיך אתכם בייצור האלבומים וסרט החתונה. מדובר ממש בחברות ארוכת טווח ומלבד תמונות יפות כמובן, חשוב שתעבדו עם מישהו שיהיה לכם נוח וכיף בחברתו.

ולסיום – טיפ של אלופים:

הכי חשוב, זה פשוט להינות מהרגע. זה יום כל כך מיוחד ונפלא והזכרון אותו אני רוצה שהזוג ינצור הוא החוויה הכיפית שהיתה לנו יחד. בסופו של דבר כשמסתכלים על התמונות נזכרים באותם רגעים. אם לזוג היה כיף בזמן הצילומים הוא יזכר ברגע הזה כרגע משמח וכחוויה נפלאה.

לכל כתבות מדור "מומחים חושפים" – לחצי כאן.