הבשורה מפריז: שמלות כלה לבנות משבוע ההוט קוטור

8, יולי 2018

מאת style & weddings

איזה מזל שאנחנו תמיד יכולות לסמוך על שבוע הקוטור כדי להזכיר לנו עד כמה שמלות כלה יכולות להיות מיוחדות, שלא נאמר – מוגזמות.

שבוע האופנה האחרון, שהתקיים בפריז והציג את מיטב בגדי הקוטור לעונת הסתיו הקרובה, לא היה שונה מקודמיו.

מהשמלות היפיפיות והגדולות של מעצב האופנה אלי סאאב, דרך השיער האובר-מנופח בתצוגה של ולנטינו ועד הקולקציה הלבנה (והמעט מוזרה) של Viktor & Rolf – אספנו את מיטב השמלות הלבנות שהוצגו על המסלול בפריז.

על הדרך, יכולנו למצוא שלוש בשורות מרכזיות שאולי יתנו לכן השראה לשמלת הכלה שלכן:

הבשורה: נוצות

בעוד שבולנטינו, למשל, מוטיב הנוצות היה אחד מהמוטיבים המרכזיים ביותר בקולקציה, מעצבי על אחרים הסתפקו בעיטורי נוצות נקודתיים יותר.

למעשה, עיטורי הנוצות הם לא טרנד חדש שמלות הכלה, וניתן למצוא אותן כבר היום בקולקציות של מעצבי שמלות כלה כמו מיטל ז'אנואייזן-שטיין ואחרים.

מיטל ז'אנו 2018 | צילום: דניאל אלסטר
אייזן-שטיין 2018 | צילום: דודי חסון

הבשורה: ווליום

אחרי מספר עונות ששמלות הקצפת המנופחות היו קצת מחוץ לתחום עבור כלות רבות, נראה שכעת מעצבי העל מנסים להחזיר אותן לאופנה עם כמה שמלות מלאות טול ושכבות בד.

כך למשל, Viktor & Rolf אשר הציגו קולקציה שכולה שמלות לבנות יצרו שתי שמלות לבנות מנופחות במיוחד, וכמובן שהמעצב הלבנוני אלי סאאב, יצר קולקציה שכולה שמלות ערב גרנדיוזיות, כמו גם השמלה הנ"ל שחתמה את המסלול.

כיום ישנם מספר מעצבי אופנה ישראליים, כמו למשל עמנואל, אשר מציעים טייקים משלהם לשמלות בסגנון זה, אך מוקדם לומר האם נראה בקולקציות 2019 פחות שמלות מינימליסטיות ויותר שמלות שהולכות אובר-דה-טופ.

Emanuel S/S 2018 collection

הבשורה: טאץ' שחור

בשורה נוספת שניתן לזהות בשמלות הכלה שהוצגו בשבוע האופנה בפריז בשבוע שעבר הוא דווקא אחד מפתיע – אלמנטים שחורים המשולבים בשמלות הלבנות.

אלכסנדר ווטייר, למשל, בחר להוסיף לשמלה הלבנה שהציג על המסלול חגורת סטייטמנט בצבע שחור, ואילו המעצב ז'אן פול גוטייה בחר להשתמש בבדי טול לבנים עם עיטורים שחורים.

כזכור, המעצב הישראלי ויוי בלאיש, כבר הקדים להשיק במסגרת שבוע האופנה בתל-אביב קולקציה שמחציתה שמלות לבנות בעיטורים שחורים.