כתר הפרחים שוב מוכיח שהוא כאן כדי להישאר

20, אוגוסט 2018

מאת style & weddings

שערי גיליונות ספטמבר נחשבים להיות המרכזיים והמובילים ביותר בתעשיית האופנה, שכן באופן מסורתי הם הגדולים והארוכים ביותר וזוכים מזה שנים ארוכות למעמד גבוה במיוחד. במהלך החודש האחרון נחשפו כתבות השער של גיליונות ספטמבר 2018 של מגזין Vogue האמריקאי והבריטי, בהם מככבות בהתאמה ביונסה וריהאנה.

בעוד שאמנם עדיין לא הצלחנו לשים את ידינו על הגיליונות הללו, אנחנו עדיין מרגישות בנוח לקבוע שאלו שמיהרו לקבוע שכתרי פרחים יצאו מהאופנה טעו לחלוטין.

A post shared by Vogue (@voguemagazine) on

השורשים של כתרי פרחים חוזרים אחורה מאות בשנים בתרבויות שונות, הרבה לפני שהפכו להיות פופלריים בטקסי חתונה מודרניים או בתור האקססורי המושלם להשלמת המראה הבוהמייני בפסטיבלי מוסיקה. למעשה, ניתן למצוא התייחסויות לכתרי פרחים עוד במסורות של יוון העתיקה, כחלק מהלבוש הטקסי של האירועים האולימפיים.

במאה האחרונה שימרו כתרי הפרחים את מעמדם הטקסי כשהפכו להיות חלק משמעותי מהטוטאל לוק של כלות, עד שבשנות השישים נכנס האקססורי הרומנטי גם לשימוש יומיומי כחלק מגישת האהבה החופשית שהונהגה באותה תקופה.

כפי שניתן לראות מהתמונות שלפניכן, גם ביונסה וגם ריהאנה עטו על ראשן כתרי פרחים ענקיים בצבעוניות חזקה שהדגישו עוצמה נשית בהשראת אמנות הבארוק. כלומר, משמעות הדבר היא שהאינטרפנקציה הנוכחית של כתרי הפרחים היא הרבה יותר מוגזמת ובעלת אמירה מאשר הרומנטיקה הטיפוסית שאפיינה עד כה את האקססורי הפרחוני.

A post shared by British Vogue (@britishvogue) on

A post shared by British Vogue (@britishvogue) on

להזכירכן, השימוש בכתר הפרחים ניכר גם בשבועות האופנה האחרונים, כאשר המנהלים הקריאטיביים של בתי האופנה הגדולים בעולם המשיכו להשתמש בהם כאקססורי שמשלים את קולקציות ההוט קוטור שלהם, כמו גם קולקציות ה-Ready to Wear. כך למשל, בשאנל עשו שימוש בהינומות מעוטרות פרחים ואילו בבית האופנה Schiaparelli ו-Kei Ninomiya כוסו פניהן של חלק מהדוגמניות בזרי פרחים בעלי הצהרה אופנתית.

A post shared by CHANEL (@chanelofficial) on

A post shared by Vogue Runway (@voguerunway) on

בקיצור, אפשר לסכם שכתר הפרחים לא הולך לשום מקום – ואל תתנו לאף אחד להגיד לכן אחרת. אם אתן מחפשות תוספת אופנתית שתשלים בצורה רומנטית מיוחדת את הלוק שלכן ככלה, כדאי לכן לקחת בחשבון את האקססורי האופנתי הזה שכבר קיבל את חותמת האישור שלו מביונסה וריהאנה.