Style & Weddings מבקרות בסטודיו של אליה וטין

27, אוגוסט 2017

מאת jack

Take A Visit

Elia Vatine

studio

הקונוטציה הראשונה שהתעוררה אצלינו עם כניסתינו לסטודיו החלומי של המעצבת אליה וטין היא ללא ספק שיק צרפתי בניחוח אישה. שמלות כלה בגווני גוף, וורודות ופודרה, בשילוב אווירה נינוחה ותאורה טבעית של קרני שמש מלטפות, נכנסנו למעין חלום קסום שממנו לא רצינו להתעורר.

במסגרת המדור החדש שלנו 'Take A Visit', יצאנו בליווי צלם הסטילס המוכשר יוסף כהן, שתיעד את כל היופי, הרכות והאווירה הצרפתית, לביקור במגרש הביתי של המעצבת אליה וטין, נחשפנו לסקיצות, בחנו מקרוב את הדגמים, וישבנו לשיחה של אחת על אחת עם המעצבת.

מעצבת ראשית: אליה וטין 

גיל: 33

לוקיישן: סטודיו אליה וטין, רחוב המשכית 3, הרצליה

כמה זמן הסטודיו פועל?

הסטודיו בהרצליה פועל כבר חמש שנים, כאשר אני המעצבת הראשית ולצידי שתי תופרות ושתי עובדות. אפשר להגיד שכולנו עובדות ביחד על הכל, אם זה בעבודת התפירה, עבודת יד, מדידות ותיאום מול כלות. הסטודיו כאן מאוד משפחתי והאווירה כאן נשית וכיפית.

כיצד היית מגדירה את הקו העיצובי שלך?

ההגדרה המדויקת היא קו צרפתי עם חוצפה ישראלית. יש בעיצובים שלי את הקפדנות הצרפתית, שמאופיינת בשמירה על קו עדין וקלאסי ובמקביל נועזות שבאה לידי ביטוי במחשופים, שסעים או גוונים מעניינים בשמלות כלה. כתב היד שלי מזוהה עם מראה שלא בהכרח מתאמץ אך תמיד טבעי, סקסי ונשי.

מה המקום האהוב עליך בסטודיו?

השולחן בסטודיו שהוא גם פינת העבודה שלי. יש לי פה המון אור, הסקיצות שלי כאן, המחשב והחלון שמשקיף לרחוב, זו בהחלט הפינה המועדפת עלי כאן.

כיצד את ניגשת לעצב קולקציה חדשה?

השלב הראשון הוא איתור וחיפוש אחרי הבדים, צבעים מסוימים או חומרים שיזרקו אותי להשראות ולקווים העיצוביים. פיתוח של בד וגם פירוק והרכבה מחדש – אלו טכניקות שמאוד מאפיינות את העבודה שלי לפני כל קולקציה חדשה.

בדרך כלל אני מתחילה בעיצוב של הדגם הראשון והוא זה שנותן את הטון לשאר הקולקציה ומשם כבר החשיבה נודדת לסיפור שלם.

עד כמה שלב הסקיצות דומה לקולקציה בפועל?

יש הבדלים בין שלב הסקיצה והעיצוב לבין הוצאה לפועל של הדגמים. אני מאמינה שזה משהו בין 80-90%, כאשר הסקיצות שלי בדרך כלל די דומות לדגמים הסופיים, אבל כמובן שאני משנה או מוסיפה דברים בהתאם לנראות הדגם.

עם איזה חומרים את הכי אוהבת לעבוד?

אני אוהבת בעיקר שיפון משי, זה בד שמונח ונשפך בצורה כל כך יפה על הגוף והכלות שלי מאוד מתחברות למראה הזה.

כמובן שגם תמצאו אצלי שימוש בתחרות פרחים, אפליקציות, פנינים, אבנים ופרנזים.

הלוקיישן של סטודיו משפיע על האווירה שבו?

אפשר לומר שהמיקום כאן (רחוב משכית, הרצליה) מזמין כלות גם מתחום ההייטק שמגיעות אלי במהלך הפסקת הצהריים שלהן, אך זה קורה בדרך כלל אחרי שהן כבר שמעו על המקום.

לא סתם בחרתי להקים את הסטודיו שלי במקום נפרד ולא על הרחוב, יש פה משהו הרבה יותר אינטימי, מסקרן ומופרד.

מהו הדגם האהוב עלייך?

דגם ורוניקה, זו שמלה מהקולקציה החדשה לשנת 2018, מורכב בעיקר מעבודות יד שביצעתי לבד, בשילוב מספר אלמנטים: נוצות, פרחי תלת מימד, אבנים והשמלה עצמה בגוון ורדרד פנינה.

הפעם האחרונה שממש התרגשת מהעבודה שלך…

אני מתרגשת כמעט כל פעם מחדש כשכלות חוזרות אלי לסטודיו מאושרות מיום חתונתן. אבל יותר מזה, אני חושבת שמה שבאמת מרגש אותי זה היכולת להעניק להן אהבה גדולה לאורך כל הדרך ולבסוף גם להגשים להן את החלום.

מי הכלה הבינאלומית שהיית רוצה להלביש?

הייתי שמחה לעצב לשחקנית אמיליה קלארק. חוץ מהיותה שחקנית מדהימה ביופיה, הדמות שלה 'חאליסי' מהסדרה 'משחקי הכס' מייצגת אישה חכמה, עצמאית וחזקה – כל התכונות שאני מחוברת אליהן.

מה לדעתך הדבר שמייחד אותך בהשוואה למעצבים אחרים? 

חוץ מהסגנון העיצובי שבולט אצלי בשמלות, אני חושבת שמה שבעיקר מייחד אותי בהשוואה לאחרים הוא עניין הנוחות בשמלות הכלה – זה תמיד ילך אצלי יחד ולעולם לא יבוא אחד על חשבון השני.

כיצד היית מגדירה את קהל הכלות של אליה וטין? 

קהל הכלות שלי מורכב מכלות אידיאליות: הן חברותיות, נעימות וחכמות עם הרגליים על הקרקע, אולי כי הסגנון שלהן הוא בדרך כלל פחות מתאמץ או נטול פוזות.

טרנד כלות שהיית רוצה שיעלם?  

שמלות כלה קצפתיות שמוצגות על בובות ראווה, סגנון שמופיע בעיקר בארצות הברית. הם חייבים להפוך את זה להרבה יותר קליל וישראלי.

קרדיטים:
לוקיישן: סטודיו אליה וטין, רחוב המשכית 3, הרצליה
צילום סטילס: יוסף כהן
הפקה: Style & Weddings