עם הפנים לאוסקר: מראות איפור בהשראת טקס הפרסים

6, מרץ 2018

מאת nirn

בעוד שלרוב אנחנו נוהגות להתמקד בעיקר בשמלות שהכוכבות ההוליוודיות הגדולות בוחרות ללבוש לטקסי הפרסים, הפעם החלטנו להתייחס גם לנדבך חשוב לא פחות בטוטאל לוק שלהן – והוא האיפור.

כשבחנו את המראות הביוטי השונים שעטו השחקניות עבור טקס פרסי האוסקר, יכולנו להבחין בשלושה מראות איפור שונים בולטים: המראה הטבעי, מראה איפור מעושן בגווני ורוד ומראה איפור בסגנון גלאם הוליווד.

מדובר בשלושה מראות איפור שמדמים שלוש דרגות של איפור -כשלמעשה המראה הטבעי הוא המראה הקל ביותר וגם הבסיס של שני המראות הנוספים ואילו מראה גלאם הוליווד הוא המראה הדרמטי ביותר מהשלושה.

A post shared by E! News (@enews) on

כדי לנסות לשחזר כמה ממראות הביוטי הבולטים בטקס, בניסיון לאמץ אותם לעצמנו, נעזרנו בעדי פרג'י, מנהלת ההדרכה של מייבלין ניו יורק בישראל שנתנה לנו כמה טיפים חשובים:

מראה איפור טבעי

מראה האיפור הטבעי הוא אולי מראה האיפור המסובך ביותר להשגה, שכן לא קל להתאפר ועדיין להראות לא מאופרת.

בטקס פרסי האוסקר האחרון, מראה האיפור הזה היה פופולרי במיוחד, ונבחר על ידי כוכבות כמו מרגו רובי וסירשה רונן.

מדובר במראה איפור מושלם לכלות שלא נוהגות להתאפר ביומיום שלהן ומעדיפות את המראה הטבעי של פניהן, אבל כן רוצות להיראות במיטבן במהלך אירוע החתונה שלהן.

כיצד תחקי את מראה האיפור הטבעי של מרגו רובי וסירשה רונן:

במראה האיפור טבעי, אין אף איבר בפנים שמודגש, ולכן תשומת הלב הולך לעור הפנים עצמו.

עדי פרג'י ממליצה להתחיל "במייק אפ שמתאים לגוון עורך באופן מושלם, בגימור מאט שישאר איתך לאורך זמן. נסי את פיט מי מאט, מייק אפ קרמי שישווה לפנייך מראה חלק ואחיד".

לאחר הנחת המייקאפ מומלץ לפדר את הפנים בפודרה, כשכמובן עדיף לבחור בפודרה עמידה, שתספק מראה בריא וקורן לאורך כל האירוע, כמו פודרת סופרסטיי.

לחלופין, אם את לא ממש מתחברת למראה מט, תוכלי לבחור במייק אפ אחר ולאחר מכן להשתמש בהיילייטר כמו הסטרובינג סטיק כדי לתת טאץ' של אור לתווי פנייך.

על מנת לוודא שהפנים שלך לא יראו חיוורים ושטופי צבע מידי, הדגישי את הגבות בעזרת מסקרה לגבות בעל מברשת עגולה, שתעזור בהתאמת צורת הגבה הרצויה לך באופן מושלם.

לסיום, מרחי מעט בייבי ליפס שקוף על שפתיים עירומות כדי לתת מראה לח ורענן לשפתיים מבלי להוסיף להן צבע.

מוצרי איפור מומלצים לחיקוי המראה הטבעי, משמאל לימין: מייק אפ – פיט מי מאט, קונסילר – Dream Lumi Touch, מסקרה לגבות – Brow Drama, פודרה – סופרסטיי 24 שעות, סומק – מאסטר בלאש (גוון 70), סטיק הארה – סטרובינג סטיק, שפתון לחות – בייבי ליפס.

מראה איפור מעושן בגווני ורוד

מראה האיפור המעושן הורוד לא שונה בהרבה ממראה האיפור הטבעי, אך מאפשר זריקה קטנה של צבע לפנים, בעיקר עבור כלות ששמלת הכלה הלבנה שלהן גורמת להן להיראות חיוורות במיוחד.

במקרה זה, ניתנת זריקת צבע באמצעות צלליות ורודות בטכניקת הנחה של מראה מעושן וסמקים אשר עוזרים לפסל את הפנים.

כיצד תחקי את מראה האיפור של אמה סטון ואליסון וויליאמס:

כאמור, מראה האיפור של אמה סטון ואליסון וויליאמס מזכיר את מראה האיפור הטבעי, עם הבדל אחד – דגש קל על העיניים עם צלליות ורודות ומסקרה.

גם כאן יהיה עלייך להתחיל את מלאכת האיפור עם מראה עור בריא ורענן, באמצעות מייקאפ, קונסילר ופודרה.

לאחר מכן, בחרי בפלטת צלליות ורודה, או אפילו בפלטת הסמקים של מייבלין ניו יורק, כדי ליצור מראה ורוד מעושן על העפעפיים עם לפחות שני גווני ורוד.

עם אותה פלטת סמקים ורדרדה, הדגישי את הלחיים בגוונים שונים של סומק, לפי הוראותיה של עדי פרג'י: "הניחי סומק כהה יותר תחת עצמות הלחיים, כפיסול פנים מתקדם, בנוסף לגוון ורדרד על תפוחי הלחיים".

לבסוף, הדגישי את הריסים שלך באמצעות מסקרה, שתעזור ליצור מראה של עיניים פקוחות ודרמטיות. כדי ליצור אפקט דרמטי אמיתי, מומלץ למרוח שכבה אחת של מסקרה, לחכות כחצי דקה ולאחר מכן לחזור על פעולת מריחת המסקרה פעם נוספת.

מוצרי איפור מומלצים לחיקוי המראה, משמאל לימין: מייקאפ – Better Skin, קונסילר – Superstay 24h, מסקרה – Colossal Big Shot, פודרה – Fit Me, סומק – מאסטר בלאש או פלטת סמקים – The Master Blush.

מראה גלאם הוליווד

מראה איפור בסגנון גלאם הוליווד הוא מראה איפור אהוב במיוחד על כוכבות עבור אירועי שטיח אדום כמו טקסי פרסים ופרימיירות.

למעשה מדובר במראה איפור שבו מודגשות הן העיניים והן השפתיים, כך שנוצר מראה איפור דרמטי שנראה גם בפלאשים החזקים ביותר.

גם עבור כלות מדובר במראה פופולרי, בעיקר כמי שמעוניינת להיראות במיטבה לאורך כל הערב, כולל בתמונות שצולמו במהלכו.

כיצד תחקי את מראה האיפור של גל גדות וג'ניפר לורנס:

מראה האיפור בסגנון גלאם הוליווד דורש מיומנות מסוימת, כדי להבין כיצד להתאים בין גוון הצלליות המעושנות לגוון השפתון, מבלי שהוצאה הסופית תגרום לך להיראות מוגזמת מידי (שלא לומר – כמו ליצן).

כדי ליצור מראה עפעפיים מאוזן ולא מוגזם, עדי פרג'י ממליצה לפזר תחילה צללית חומה על כל שטח העפעף ולטשטש אותה בעדינות ובזהירות לכיוון עצם הגבה. לאחר מכן, יש להניח צללית בגוון ניוד שימרי על עצם הגבה העירומה, כדי ליצור מראה מואר. "ניתןלשחק עם גוונים רכים וטרנדיים נוספים, בעזרת פלטת BLUSHED NUDES של מייבלין ניו יורק", מוסיפה פרג'י.

לאחר מכן, יש למרוח בבסיס הריסים אייליינר כדי להדגיש ולהוסיף דרמה למראה העיניים. מומלץ להתחיל עם קו דק ולעבות אותו בזהירות, עד לקבלת המראה הסופי הרצוי. עם סיום משיחת האייליינר, יש למרוח מסקרה על הריסים כדי להעצים את המראה הדרמטי.

כפי שניתן לראות בתמונות של גדות ולורנס, השתיים בחרו לוותר על סומק ורוד והעדיפו להשתמש רק בברונזר (או סומק בגוונים חומים) כדי לפסל את מראה הפנים.

להשלמת המראה בחרו השתיים להדגיש את השפתיים באמצעות שפתון. במקרה זה, מומלץ להשתמש עבור הנחת השפתון במברשת ייעודית, על מנת לשלוט בכמות הפיגמנט המונח על השפתיים ומיקומו.

שימוש במרשת יאפשר לך גם ליצור גוון חדש על השפתיים, באמצעות ערבוב של כמה שפתונים יחדיו, במידה ואין לך את הגוון המדויק הרצוי למראה.

מוצרי איפור מומלצים לחיקוי המראה: מייקאפ – Feet Me, אייליינר – איי סטודיו ג'ל ליינר, סומק – מאסטר בלאש (גוון 25 או 40), פלטת צלליות: The Blushed Nudes, פלטת שפתונים – Color Drama Lip Contour Palette.

למראות איפור נוספים מטקס פרסי אוסקר 2018: