אמריקן גירל: קולקציית שמלות הכלה החדשה של ברטה

20, יוני 2018

מאת שיר וורובל

די להסתכל על שמלות כלה בודדות של מעצבת שמלות הכלה ברטה, כדי להבין שמדובר במעצבת מעט שונה בנוף הישראלי.

הקולקציות בעיצובה, כמו גם קולקציית הקיץ החדשה שלה, נוצצות, זוהרות ונועזות במיוחד, כך שברור למדי למה צברה המעצבת קהל מעריצות גדול של כלות ממעבר לים.

את קולקציית 2019 שלה חשפה המעצבת לראשונה בשבוע האופנה לכלות בניו יורק והתקבלה, כמידי שנה, בזרועות פתוחות ואוהדות.

ניו יורק, ניו יורק

את ההשראה לקולקציה החדשה שאבה ברטה מהעיר ניו-יורק. "בשנה האחרונה פתחנו את בוטיק הדגל שלנו בארה״ב וביליתי שם זמן לפני בניית הקולקציה", הסבירה המעצבת.

"שאבתי המון השראה מהארכיטקטורה של העיר והזוהר והתחכום שהעיר מעבירה".

את הזוהר של העיר בחרה המעצבת להעביר באמצעות שילובים של צבעים מיוחדים כמו כסף וגוונים בהירים אחרים, מה שהופך אותה לגלאמית במיוחד.

"השנה ניתן לראות יותר צירופים של גלימות מיוחדות, שובלים מרשימים ושילובי בדים מתוחכמים לצד רומנטיות ונשיות", הוסיפה.

כשביקשתי מהמעצבת לספר על דגם אחד שמייצג לדעתה את הקולקציה בצורה הטובה ביותר היא הסבירה שהיא לא יכולה לבחור דגם ספציפי, ממש כמו שאימא לא יכולה לבחור מבין הילדים שלה.

"תהליך בניית הקולקציה היא עבורי ממש כמו לידה. התהליך ארוך ולפעמים גם קשה אבל התוצאה גורמת להמון גאווה ואושר".

בקולקציה הנוכחית ביקשה ברטה לספר סיפור המורכב כולו מהבדים והחומרים שבחרה לעיצוב הקולקציה, כמו טול ותחרות מיוחדות בעבודת יד בשילוב של פאייטים ושיבוצי אבני סברובסקי. שילובים מיוחדים אלו הם אלו שנותנים את הטוויסט הגלאמי של השמלות בקולקציה.

איטס ברטה בייבי

"השנה נולדה לי נכדה מדהימה בשם מיה ואין לי ספק שהנגיעה בבגדי הילדות שוב הוא מה שהצית את הניצוץ לעשיית הקולקציה", סיפרה לנו המעצבת על ההחלטה שלה לעצב ליין שמלות לפעוטות, אותו היא מכנה "ברטה בייבי".

"העבודה על קולקציית ברטה בייבי הייתה מדהימה. הפיסים יוצרו בהשקעה רבה וירידה לפרטים הקטנים ביותר, ממש כמו שאני עושה בקולקציות הכלות.

המטרה הייתה לעשות קולקציית מיני מי קטנה וממש אפשר לראות את החלקים הזהים בין חלק משמלות הכלה לשמלות הבייבי".