זמן זריחה: קולקציית 2019 של המעצבת דנה הראל

22, אוגוסט 2018

מאת nirn

מידי עונה מנסה מעצבת שמלות הכלה דנה הראל להעביר רגע בזמן או אווירה מסוימת באמצעות השמלות שלה. קולקציית שמלות הכלה החדשה שלה לשנת 2019, כך למשל, עוצבה בהשפעתה של שעות הזריחה הקסומות.

"ההשראות שלי מתגבשות מתוך עצמן ללא שליטה מצידי. אני מוצאת בדים שהשילוב ביניהם משדר לי דבר מסוים, משדכת להם גזרות, ותוך כדי מבינה מה אני בעצם רוצה לומר ומה אני מנסה להביע", מספרת המעצבת. "הקולקציה החדשה נוצרה בהשראת הרגע שבו השחר עולה, החושך לאט מתפזר ומתבהר והאור מתחיל לעלות לקראת יום חדש".

ההשראה של רגעי הזריחה באה לידי ביטוי גם כן בבחירת הצבעוניות והבדים שבהם נעשה שימוש בקולקציה – מאפרפר-סגלגל ועד ורוד-חום, תוך שימוש אלמנטים מבריקים בברק עדין ומשחקי שקיפויות של גווני גוף ושמנת. "כמעט כל הבדים בקולקציה הנוכחית עוצבו על ידי, בשיתוף פעולה עם אמנית הטקסטיל, שרין זקן. זו למעשה הקולקציה הראשונה שהיא ממש כולה עיצוב בלעדי שלי מרמת הבד והחוט", סיפרה לנו המעצבת דנה הראל.

"השתמשנו באלמנטים לא שגרתיים כגון רקמה של פרחים שנעשתה בעבודת יד מקש, בד שכולו מחורז באבני סברובסקי עדינות כסופות, ועלי אורגנזה קטנטנים רקומים בתלת מימד שנראה כאילו הם צומחים לאורך השמלה. העיצוב של הבד נותן לי הזדמנות ליצור שפה מאד אישית בעיצוב ונותן לכלות שלי הזדמנות ללבוש שמלה שאין שניה לה לא בארץ ולא בעולם".

"אני חושבת שזו הקולקציה הנשית והעדינה ביותר שעיצבתי עד היום, והיא פונה לכל כלה שמתחברת אליה. הלקוחות האידיאלית שלי הן אלו שאוהבות את השמלות שלי", מסבירה הראל. "הקולקציה החדשה מבטאת המשכיות לקו האישי שלי, במובן שהיא עוד ביטוי שלי באמצעות שמלות כמו כל הקולקציות שלי ואני מניחה שיש בעיצובים שלי את טביעת האצבע הקבועה שלי. השוני הוא שבקולקציה הזו יש דגש מאד חזק על עושר של פרטים בטקסטיל עצמו ויש שימוש בצבעים שהם לא הלבן הקלאסי".

בדומה לקולקציות האחרונות בעיצובה, גם השנה נבחרה הדוגמנית הבינלאומית סופי מצטנר לצילומי קטלוג השמלות. "סופי היא בהחלט המוזה של המותג, היא משדרת יופי לא מתאמץ וטבעי", הסבירה המעצבת את בחירתה. "לסופי יש הבעה מעט עצובה ומעט מרוחקת שאני מאד מתחברת אליה, ובנוסף יש לה מראה בינלאומי שנגיש גם לכלות בחו״ל".

את השמלות היפיפיות מהקולקציה החדשה ניתן להשיג בסטודיו של דנה הראל ברח' שניר 18, רמת השרון, בתיאום מראש.
לפרטים נוספים ותיאום הגעה: 072-3719186.