מיומנו של צלם: מאחורי הקלעים עם מארק צו

23, אוגוסט 2018

מאת nirn

אחת מהבחירות הכי חשובות שאתן הולכות לעשות לקראת יום החתונה שלכן הוא לבחור את הצלם שיתעד את האירוע. אם תחשבו על זה, הצלם הוא אחד מהספקים הבודדים שילוו אתכן במשך כל יום החתונה וגם הרבה אחריה, עד לקבלת כל החומרים המעובדים מיום האירוע. אחד מהצלמים האהובים עלינו ביותר הוא מארק צו, אותו אתן אולי מכירות בתור Mark4Wedding.

מארק מביא איתו שנים רבות של ניסיון, לא רק כצלם חתונות אלא גם כצלם דוקומנטרי שמצליח לזהות את הרגעים המיוחדים ביותר ומנציח אותם בצורה מדוייקת. בין היתר, זו גם כנראה הסיבה לכך שהפך להיות צלם אירועים פופולרי בעולם החתונות הישראלי, וכצלם שעובד עם מעצבות בולטות כמי שמצלם את המתרחש מאחורי הקלעים בצילומי קטלוגים, כמו בתמונות שלפניכן.

האמן שמגדיר מחדש את צילומי החתונה שלכן

"כשאני סוגר עם זוג לצילומים באירוע שלו, אני עושה משהו שלדעתי אף צלם אחר לא עושה בארץ, אני נפגש איתו פעמיים. חוץ מהפגישה הראשונית של סגירת החוזה וההיכרות, אני נפגש עם הזוג כשבועיים לפני האירוע, אנחנו עוברים על המון חומרים ביחד, מאפשר מאוד להתחבר לזוג ולחתונה עצמה", הסביר לנו מארק צו אודות שיטת העבודה שלו.

"בין היתר גם חשוב לי להבין כמה שיותר מדויק מה הזוג בעצם מחפש בתמונות החתונה שלו, וכך אני יכול לכוון את עצמי לעשות מיקס של התמונות הסטנדרטיות בצילומי חתונה לבין תמונות יותר מיוחדות שמתאימות לסגנון הצילומי שלי ולסגנון של הזוג. מן הסתם אם אני אביא רק צילומי אמנותיות אז הזוג לא יהיה מרוצה. כך אני גם מתנהל מול מעצבות שאני עובד איתן – שואל אותן מה צריך וכל השאר אני עושה כמו שאני רוצה".

כשמארק מדבר על מעצבות איתן הוא עובד בצורה שוטפת, הוא מתכוון בין היתר למעצבת שמלות הכלה בעלת השם הבינלאומי מירה צבילינגר. "לפני ארבע שנים בערך, הוזמנתי לעבוד במאחורי הקלעים במהלך צילומי הקטלוג שלה, לאחר שקיבלה ממני המלצות חמות מצלם שעבדה איתו בעבר", הוא נזכר. "שאלתי אותה מה היא מצפה שאני אעשה במהלך יום הצילומים והיא נתנה לי כמה דגשים מבחינת הצרכים שלה, אבל גם אמרה שהיא נותנת לי יד חופשית לעשות מעבר לכך מה שאני רואה לנכון ולצלם את מה שקורה מאחורי הקלעים של הצילומים".

"כמה ימים לאחר מכן דיברתי עם הצלם שהיה אחראי על צילומי הקטלוג שאמר לי שהתוצאה הסופית של הקטלוג שלה היא בעצם שילוב של הפריימים שהוא צילם ואלו שלי. מאז בכל פעם שהיו להם צילומים נלווים לצילומי קטלוג הוזמנתי להצטרף".

מאחורי הקלעים בצילומים בניו יורק

את הצילומים המרהיבים שלפניכן צילם במארק לפני מספר חודשים, במהלך התקופה בה הושקה הקוקלציה האחרונה של מירה צבילינגר בארצות הברית. "מאוד התרגשתי מההזמנה של מירה להצטרף לצילומים בניו יורק. היא התעקשה שאצטרף למרות שביום של צילומי הקטלוג היו לי מחויבויות אחרות ויכולתי לחבור אליהם רק ביום למחרת. נפגשנו בארצות הברית כדי לעשות את הצילומים, והיא למעשה נתנה לי יד חופשית לגמרי", הסביר.

"הקונספט היה לקחת את השמלות לרחובות המרכזיים והפופולריים של ניו יורק, כמו למשל השדרה החמישית, אבל כבר באותו הבוקר פסלנו את הלוקיישנים שתכננו לצלם בהם. התחלנו את היום עם התראות על מבול והצפות בניו יורק, ואכן זה הפך להיות היום הכי סוער שהיה לעונה", נזכר מארק באותו יום צילום.

"עד היום אני לא בטוח איך הצלחנו לעשות את הצילומים האלה. זה היה מעשה גבורה של כל הצוות – היינו רצים החוצה כמו מטורפים בהפסקות של הגשם, מצלמים כמה פריימים וחוזרים חזרה. אני לגמרי מוריד את הכובע בפני הדוגמנית שהייתה מסוגלת ללבוש את השמלות העדינות והדקיקות של מירה במזג אוויר הזה של אפס מעלות ועדיין לעבוד כמו מקצוענית".

אם אתן עדיין מחפשות אחר צלם החתונות שידע להפוך את יום החתונה שלכן לאלבום חתונה שנראה כאילו נלקח מהפקה של מגזין חתונות יוקרתי, אנחנו יותר ממליצות לכן לבחון מקרוב את תיק העבודות של מארק צו וליצור איתו קשר בהקדם בטלפון: 072-3951590.