אבק כוכבים: הקולקציה הנוצצת של ברטה משבוע האופנה בניו יורק

7, אוקטובר 2018

מאת שירלי גל

היום השני של שבוע האופנה לכלות בניו יורק היה מגוון במיוחד: מתצוגות שכל כולן שיר הלל לכלה האורבנית והמעודכנת, עם קווים נקיים ואפילו בסיסיים ועד לתצוגות נוצצות, דרמטיות ואקסטרווגנטיות במיוחד. 

נפתח בתצוגה של המעצבת ברטה הישראלית שזכתה לתשואות מקיר לקיר, עם עשרות אזכורי אינסטגרם וסיקורים ממגזיני החדשות הנחשבים. בנוסף אליה הציגו ג'סטין אלכסנדר, ששילב באופן וירטואוזי בין המראה הקלאסי, בדי טול ופרוות, ריביני שהציגה קולקציה קלאסית ומרהיבה ואמסלה – המעצב האתיופי שאחראי לאחד ממותגי שמלות הכלה המובילים בארה"ב הציג קולקציה מודרנית, לא מתאמצת המותאמת לכלה האורבנית של 2019. את היום סגר המעצב הישראלי דני מזרחי, שהביא את הגלאם של כיכר המדינה לתפוח הגדול. מוכנות לזה?

ברטה

הקולקציה של ברטה היא אחת מהקולקציות המדוברות של שבוע האופנה הנוכחי. הקו הברור וכתב היד המאופיין יצאו החוצה בכל אחד מהעיצובים, כשההקפדה והדיוק בדיטיילס, השילוב המדויק בין גלאם, שיק ואלגנטיות, הרומנטיקה שיוצאת מכל שמלה וקו הצוואר הנקי – קנו וממשיכים לקנות לה שם גם בזירה העולמית.

השנה החליטה ברטה לגייס למסלול שחקנית חיזוק משמעותית בדמותה של נטע אלחימסטר, שפתחה את התצוגה, והעלתה עדכונים שוטפים לנוחיות 1.3 מיליון עוקביה. היא עלתה למסלול עם שמלה לבנה בעלת מחשוף נוצץ ורחב בשילוב חצאית נוצות, מהסוג שיתאים במיוחד כשמלה שניה לשלב הריקודים של הערב.

נראה כי בקולקציית החורף של ברטה נעשה שימוש רב בתחרות, בדי טול, הקפדה על תפירה עילית, בדים בוהקים, ומחשופים עמוקים במיוחד.

האיפור הטבעי והשיער הפזור והמוקפד, הקנו לדוגמניות מראה אלגנטי, נקי ויוקרתי, וכמובן איך לא, זכו לתשואות רבות.

האיפור של הדוגמניות היה נקי ופשוט יחסית, עם שפתיים מודגשות ועיניים כמעט חפות מאיפור, והקו המתוחכם הוביל את הקולקציה, שכבר זכתה לביקורות נלהבות מהנוכחים.

דני מזרחי

עם שגרירות כמו מורן אטיאס שלובשת את המותג בלא מעט אירועים מתוקשרים, דני מזרחי הוא אחד מהמעצבים המובילים בזירה הישראלית והעיצובים שלו זוכים להצלחה ברחבי העולם.

הקולקציה הנוכחית של מזרחי שמה את האקסטרווגנטיות במרכז, כבר משלב האיפור ועיצוב השיער. על מסלול התצוגה בשבוע האופנה בניו יורק חבשו הדוגמניות כובעי דמוי קן ציפורים על הראש, בעיצוב פרוע וסוער, שהשתלב בקו אחיד עם העיצובים הנוצצים בקולקציה.

שמלות הכלה בעיצובו של מזרחי תופסות מיד את העין ומשדרות גלאם הוליוודי, ברוח מסיבות הגאלה המפוארות.

הן משלבות טרנדים כמו הפפיונים האהובים וחגורות המותן, לצד עיצובים מחמיאים וצמודים לגוף, שמלות רומנטיות, ועיסוק מעניין וחדשני בכל עולם השרוולים.

כמו בכל דבר שמזרחי נוגע בו, גם כאן אנחנו רואים תשומת לב מיוחדת לדיטיילס והקפדה מושלמת בכל אחד מדגמי שמלות הכלה.