בשיא פריחתה: לי גרבנאו מציגה קולקציה חדשה

17, אוקטובר 2018

מאת nirn

מעצבת שמלות הכלה לי גרבנאו היא כבר מזמן גאווה לאומית, הדגמים שלה נמכרים בחנויות ברחבי העולם, היא מציגה בדרך קבע בשבוע האופנה לכלות בניו יורק ומדי עונה נוהגת לרגש אותנו עם קולקציות מרהיבות ומקוריות.

רגע לפני שהיא חושפת את "הפריחה הקסומה" – אוסף שמלות הכלה החדש שלה לשנת 2019, תפסנו אותה לראיון קצר כדי להבין מה באמת עומד מאחורי השימוש בפרחים ומאיפה מגיע החיבור החזק לטבע.

העיסוק של גרבנאו באלמנטים של פריחה ובטבע אינו חדש, ואפשר לומר אפילו שנחשב למאפיין חוזר מדי עונה בעבודותיה, רק שהפעם ההשראה העיצובית הגיעה ממקום די מפתיע, "יש את הרגע הקסום הזה, שבריר השנייה הזה שבו פרח רק מתחיל להיפתח – זה בדיוק הרגע שחיפשתי להנציח ולהביא לידי ביטוי בקולקציה".

"בבית שלי אני כל הזמן מוקפת בסחלבים ופרחים אחרים ומאוד אוהבת לגדל ולטפח אותם בעצמי בזמני הפנוי. אני מוצאת את עצמי תמיד מחכה לרגע הזה ומתרגשת ממנו כל פעם מחדש" מסבירה גרבנאו.

פרחים דו מיימדיים לצד חגורות עור 

באמצעות רקמות של פרחים בדו ותלת-מימד, בדי אורגנזה, משי ותחרות סולטיס לצד פנינים, פייטים וחגורות עור, כל אחת משמונה השמלות של גרבנאו יוצרות אשליה פרחונית ומרהיבה המזכירה עלי כותרת שזה עתה נפתחו כחלק מתהליך הפריחה.

אותו שילוב מדויק של מגוון חומרים שהשתלבו היטב יחד, הביאו לתוצר כל כך נשי וענוג שמספר סיפור של רוך מתוחכם ונשיות מתפרצת.

"זו בדיוק התחושה שרציתי להעביר", מסבירה גרבנאו ומוסיפה, "שכל שמלה תהיה מיוחדת, תעמוד בפני עצמה ותספר את הסיפור שלה".

"יש בדים שארגתי במיוחד עבור השמלות ואפילו בדגם 'פיונית' הקרוי על שם הפרח הנדיר והאהוב עלי (פיוני) יצרתי לאורך כל שולי החצאית מעין פרחי פיוני שכל אחד מהם רקום בעבודת יד".

שמלה אחרת מדגם "מגנוליה" משלבת בתוכה גווני אפרסק ופודרה, עשויה מטול שקוף שרקמות עבודת יד מרובות, במעיין מראה מטפס.

הקולקציה החדשה של גרבנאו ממשיכה את הקו העיצובי המאוד אופייני לה הבא לידי ביטוי בעיצובי שמלות כלה אלגנטיות, קלאסיות ועל זמניות.

אולם יחד עם זאת, מקפידה גרבנאו לשלב טרנדים חדשים בקולקציות המתחלפות, כאשר כל שמלה זכתה לחגורת עור אדג'ית שמקפיצה את הלוק הכולל.

"באחת השמלות יש מחוך שיצרתי במיוחד, הוא מחמיא מאוד לגוף, עוטף אותו ומצר את המותן. ובשמלה אחרת יש חצאית נשלפת – overskirt – מעל חצאית קצרה יותר".

כדי להדגיש את ייחודיות בקולקציה החדשה, החליטה גרבנאו דווקא לצלם אותה על חוף הים, כשבנוסף לתפאורה הטבעית והמינימליסטית של החול והגלים, שילבה פרחי פיוני ענקיים המדגישים את העדינות והרוך של הקולקציה.

"הפרחתי את השממה", היא צוחקת.

המותג של גרבנאו הוקם בשנת 2011 ומאז מתהדר בקולקציות מושקעות שמדברות לקהל הכלות שיודעות בדיוק מה הן רוצות.

"הכלות שלי הן נשים שיקיות, מלאות סטייל ומעריכות איכות. מאוד חשוב לי שגם אם בעוד כמה שנים כלה שלי תסתכל על השמלה שלה, היא עדיין תאהב אותה באותה המידה", מחדדת גרבנאו.

כל שמלת כלה של גרבנאו מותאמת באופן אישי לפי בקשת הלקוחה וזה בהחלט הופך אותה למעצבת מאוד מבוקשת.

את השמלות היפיפיות מהקולקציה החדשה ניתן להשיג בסטודיו של לי גרבנאו ברחוב מדינת היהודים, הרצליה, בתיאום מראש.
לפרטים נוספים ותיאום הגעה: 072-3924509

קרדיטים: צילום: דביר כחלון
איפור ושיער: מיקי בוגנים
ארט: אולגה ינאי
דוגמנית: מריאן פונסקה