השקט בסערה: הקולקציה החדשה של מוריאל

14, ינואר 2020

מאת nirn

מעצבת האופנה מוריאל מכוונת גבוה, בשנה האחרונה הספיקה ליצור קולקציה נוספת ולקרוץ לעבר יבשת הכוכבים במטרה לכבוש את עולם האופנה. כן ככה זה כשאת צעירה, נמרצת ומלאת פוטנציאל – השמיים הם הגבול ומבחינתה גם אותם אפשר לפרוץ. פגשנו אותה לשיחה צפופה על אמביציה, מדבר, השראה ואיך כל זה מתחבר לכלה הישראלית.

מוריאל

בשנה האחרונה מעצבת האופנה מוריאל לאופר היתה עסוקה, עסוקה מאוד היא הספיקה לעבוד על קולקציה שלמה של שמלות כלה, להרחיב את העסק, ולעבוד על קולקציה חדשה למכירה בחו"ל. בין שלל העיסוקים והטירוף היא מוצאת את הזמן והשקט שלה בנסיעות תכופות לירדן. המדבר הוא מקום המפלט למעצבת המוכשרת. שם בין החולות, הגבעות והשקט היא מוצאת את ההשראה והרצון ליצור ולהמציא את עצמה כל פעם מחדש: "אני נוסעת לירדן מספר פעמים בשנה", מוריאל מספרת: "בקצב החיים האינטנסיבי שלנו דווקא השקט, הצבעים הנקיים והטבע שנפרש במלוא הדרו במדבר משאיר אותנו נקיים וטהורים ואת היופי שבפשטות אני משמרת דרך שמלות הכלה שאני מעצבת".

יש משהו בתנועה המדברית שמסקרן אותה ובא לידי ביטוי בשמלות הכלה שהיא מעצבת. כשמתבוננים במדבר רואים טקסטורות שונות, חול, רוחות, סלעים ותנועה. השמלות של מוריאל מייצגות גם את האלמנטים האלה. היא משתמשת בבדים רכים שמאפשרים לגוף מקום לנוע בהם. יוצרת שכבות של בדים כמו בטבע ומשלבת שקיפויות, טקסטורות ומשחק בין בדים לקבל מראה רך, נעים וקלאסי.

לאחר שסיימה לעבוד על הקולקציה בהשראת המדבר היה לה ברור שהיא חייבת לצלם את הקטלוג במקום שבו הכל התחיל, בירדן. אבל בין הרצון לביצוע היא נתקלה בקשיים להפיק את הצילומים במקום הקסום שלה. היא מספרת: "ההחלטה לצלם בשמורת ואדי רם היתה טבעית, אבל ההפקה היתה מורכבת מאוד. נתקלתי בקושי להצליח להכניס צוות הפקה למדינה, לקבל אישורים ולבצע תיאומים. אחרי מאבק עיקש הצלחתי ויצאתי למסע מרגש עם צוות ההפקה במקום הכי יפה בעולם. במהלך שלושה ימים לקחנו מדריכים ירדנים שילוו אותנו ללוקיישנים מיוחדים, ישנו בחאן מדברי וצילמנו קולקציה באווירה מיוחדת".

בקולקציה 2020 אפשר לראות שילובים של טקסטורות ושכבות, עבודות יד עם חרוזים, גזרות נשפכות וקלילות. שמלות שיש בהן תנועה והרבה בד, מחוכים רכים, שרוולים נפוכים, בדי תחרה, שיפון, משי, טולים והרבה אפליקציות עם חרוזים. גם בגזרת הצבעים מוריאל לא זנחה את צבעי האדמה וניתן לראות שילובים של לבן עם גווני פנינה, שמנת ו'ניוד'. הקו העיצובי מאוד קלאסי ונצחי וגם הפעם המעצבת לא נכנעה לטרנדים והשתמשה בהם בעדינות וברוך האופייניים לה.

כמו בשקט שלפני הסערה שמציע המדבר גם בשמלות הכלה יש אלמנטים שמתפרקים, זזים ומשתנים ויוצרים עניין ומשמעות בכל שמלה ושמלה. יש משהו מאוד ייחודי בחשיבה העיצובית של מוריאל ויחד איתו מאוד קלאסי ועדין. היא מבקשת להישאר נאמנה לעצמה ולעיצובים שלה ולכן בחרה בדגם שמלת ה'סטרפלס' עם הכיווצים כדגם המועדף עליה: " יש משהו בפשטות ובניקיון הטהור של השמלה שמחזיר אותי למדבר, לחולות, לריחות ולאווירה. שמלה נקייה בפשטות שלה עם בדי הטול והמשי שדרשה ממני חשיבה על הגזרה המיוחדת שהיא מציגה. מי שתלבש את השמלה ישר תרגיש מודל השראה ואת היופי, הרוך והאהבה שביצירתה."

מוריאל | צילום: דביר כחלון
מוריאל | צילום: דביר כחלון

מוריאל מספרת שכשמגיעה אליה כלה למדידות הדבר הראשון שהיא עושה הוא לשמוע מה האישה שמולה אוהבת, מה הסגנון שלה ולמה היא הכי מתחברת. מוריאל מקפידה להתאים לכלות שלה את השמלה הנכונה להן ולהשלים עבורן את התמונה. כמו שהיא מתחברת למדבר וליופי שהוא מציע היא מחברת את היופי והחום לכל כלה וכלה.

את הקולקציה היפהפיה תוכלו למצוא בסטודיו של מוריאל, רחוב אח"י אילת 59 חיפה.
לפרטים נוספים ותיאום הגעה: 072-3902976

קרדיטים:

צילום: דביר כחלון
שמלות: מוריאל
עיצוב שיער: אבירן יקותי
איפור: ענבל איתן
תכשיטים: קרן וולף